Плануєте купити велосипед, але не знаєш з чого почати?
Тут ми коротко та стисло спробуємо пояснити які є основні типи велосипедів та в чому їх основна відмінність.

Важливо! Будь-яка думка в цій статті, відео в YouTube, або будь де не є каноном до 100% наслідування. Завжди тримайте в думці, що зручно на велосипеді має бути перш за все Вам, тому якщо Вам подобається їздити на шоссейнику, наприклад по піску, чи навпаки - на МТБ по трасам - незамислюючись купуйте такий байк - який Вам подобається.
 

Основні типи велосипедів


Ми вже розповідали Вам як правильно підібрати розмір дорослого велосипеда тут, але перш ніж переходити до розміру, потрібно дати відповіть на саме основне і важливе питання - "для чого саме мені потрібен велосипед, де і як я буду на ньому їздити?"

Не можливо поїхати на вашому сіті-байку в гори та чудово провести там вихідні на гірських спусках. І навпаки, кожного дня пересуватись по місту на двухпідвісному байку з ходом підвіски в 170 мм можливо і буде комфортно, але зусилля які ви будете затрачати при цьому будуть значно більші, ніж якби ви обрали велосипед з більш тонкими колесами та дорожною геометрією рами.

 

Звісно типів велосипедів значно більше чим в цій статті, але тут нам потрібно розібратись з азами, тому ми розповымо лише про основні типи велосипедів, та спростимо їх відмінність до максимально простих прикладів, що не забивати новачкам голову зайвою інформацією на початку.
 

Нижче ми стисло розповімо, які є найпопулярніші типи велосипедів, та яке їх основне призначення.

 

 

 

Як правило для багатьох цей тип велосипеда стає найпершим у його житті.
Найменші велосипеди, без педалев - мають назву велобіги.
Такі велосипеди мають на меті дати дитині розуміння керування та балансу - це дуже зручно, оскільки в зовсім маленькому віці діти не завжди опановують систему педалювання.

Дитячі велосипеди з педалями, як правило мають регулювання сидіння та керма по висоті. Підбираються по зросту малюка, деякі моделі мають в комплектації додаткові колеса, а деякі передачі.

Важливим фактором для дитячих велосипедів є вага, тому бажано обирати дитячий велосипед з алюмінієвою рамою та більш якісними комплектуючими. Чим більше вага, тим важче малюку крутити педалі та тримати баланс.
Як правильно підібрати дитячий велосипед для дитини ми розповідаємо тут

Придбати велобіги можна тут

Придбати дитячі велосипеди можна тут

 

 

 

Це зменшені копії дорослих велосипедів для підлітків з зростом від 125 см до 165 см.
Підліткові байки можуть мати всі ті функції, що мають дорослі велосипеди, але геометрія їх рам дозволяє дитині зручно почувати себе при їзді. Верхня труба рами розташована максимально низько, а сама рама має коротшу основу на відміну від дорослих велосипедів. Підліткові велосипеди мають розмір рам 11", 13", або ж 15" дюймів та мають колеса діаметром 24",або 26" хоча деякі виробники випускають підліткові велосипеди з колесами навіть 27.5".

Придбати підліткові велосипеди можна тут

 

 

 

Гірські велосипеди це мабуть найпопулярніший вид велосипеда в нашій країні. І відповідь на питання "чому?" дуже проста. Справа в тому, що маунтінбайк є максимально універсальним велосипедом для нашої країни. Якість доріг в місті, як правило залишає бажати кращого, а значить не завжди по місту комфортно катати на вузьких колесах без амортизаційної вилки.

МТБ велосипед має багато швидкостей, а широкі покришки дозволяють без зволікань звернути з асфальту на місцеву стежину. Можливість встановлення аксессуарів на велосипед, як то багажник чи дорожню сумку дозволяє використовувати гірський велосипед ще і як туристичний, чи просто для поїздок на роботу.

Велосипеди з передньою амортизаційною вилкою (Хардтейл) в дослівному переводі "жорсткий хвіст". Такі велосипеди поглинають деякі нерівності під переднім колесом. Також гірські велосипеди можуть бути без амортизаційної вилки.

 

 

 

Двопідвіс має амортизаційну вилку та амотизатор в рамі (Full Suspension). Слід відразу додати, що двухпідвісні велосипеди вигадали не для підвищення комфорту пересування, як багато хто гадає, а для збільшення прохідності. Дійсно є в світі бюджетні моделі велосипедів, підвіска котрих здатна лише поглинати менелькі нерівності, але справжня стихія двухпідвіса це непрохідні стежки та гірські серпантини. В залежності від робочого ходу підвіски двухпідвіси також мають свою градацію: кроскантрі, трейл, фрірайд, ендуро, даунхіл, а також двухпідвіси розрізняють за типом конструкції рами, наприклад: плаваюча, багаторичажна підвіска, одноричажна підвіска, але це вже більш поглиблена інформація.

Придбати гірські велосипеди можна тут

Придбати двопідвісні велосипеди можна тут

 

 

 

Іделаьно підходять для пересування по місту. Як правило мають вилку без амотризації, або з малим ходом. Колеса з гладким протектором для асфальту та шириною колеса 1.5"- 2.1" дюйми. Посадка на таких байках може бути як з прямою спиною, так і подібною до гірських велосипедів, з нахилом до руля.

Розрізнити такі велосипеди доволі просто - це максимально практичні в повсякденному житті байки. Більшість з них мають  крила, котрі захистять Ваш одяг в погану погоду, переднє та задне освітлення. Сидіння на таких велосипедах, як правило, достатню широке - розраховане на комфорт, а з додаткових аксессуарів таким велосипедам притаманний дзвоник на кермі, багажник чи кошик. Система передач може бути як класичною так і планетарною.

Придбати міські велосипеди можна тут
 

 

 

Мільйони шанувальників по всьому світу та тисячі змагань в цій дисципліні. Від місцевих та аматорських, від континентальних та світових чемпіонатів. Найвідомішою гонкою для велосипедів цього типу є багатоденна гонка Tour De France, яка на 2023 рік проводиться вже в 111 раз.

Шосейні велосипеди мають свої особливості. Тонкі колеса з тиском від 8 до 12 атмосфер з максимально низким опором кочення. Ніякої амортизації, хоча в останні роки інжинери активно показують свої наробки еластичного заднього трикутника рами, для зменшення відбрацій. Вигнутий руль, в народі руль "баран", система швидкостей та спортивна посадка - все це шосейні велосипеди. Такі байки ідеально підійдуть для любителів швидкості, але слід пам'ятати, що по піску, грунту чи просто по ямам такі велосипеди їдуть доволі погано. Як і гірськи велосипеди, цей тип отримав за роки свого існування багато підвидів - циклокросс, аєробайк, трековий, ендуранс та велосипеди для ТТ (тріатлону) - всі ці типи велосипедів є похідною від шоссе, але для новачка ця інформація поки не є цінною.

Придбати шосейні велосипеди можна тут

 

 

 

 

Ще не так давно туринг можно було віднести до категорії шосейних велосипедів, а gravel і зовсім не існувало, але часи змінюються і турингові велосипеди все більше і більше отримували індивідуальні риси і ось сьогодні ці два дуже схожі між собою типи велосипедів вже можнf представити публіці як окремий вид.
Ідеально підійде для мандрівників, любителів пригод, а також просто пересування по місту чи за його межами.

Подібність з шосейними велосипедами дійсно є і саме воно дає цим велосипедам швидкість. Жорстка конструкція без амортизації руль баран та система перемикань на кермі Dual Control все це прийшло від шоссе. Туринги як правило мають сталеві рами сплаву CR-MO, що робить їх достатньо міцними під вагою велосипедиста та його багажу. Хоча популярними є моделі і з алюмінію, а зараз вже і з карбону.

Ще однією відмінністю від шосе стали більш широкі покришки, при цьому на гравелах не рідко можна зустріти грязьові покришки шириною 1.95" і більше - це робить їх універсальними в дорозі.

Особливої різниці між сучасним турингом та гравелом не багато, геометрії рам дуже подібні, а на сучасних турингах багажники вже можуть бути встановлені, а самих кріплень та отворів для різних дівайсів дещо більше, хоча дуже багато чого залежить від конкретної моделі велосипеда.

Придбати Гравели та туринги можна тут

 

 

 

Останній тип велосипедів, про який ми розповімо в цій статті, але зовсім не останній за значенням і тим більш за популярністтю - електровелосипеди.
Останнім часом стають все більш популярні, а сам сегмент розвивається симимильними кроками.

Розрізняють основні два типи електровелосипедів з прямим приводом - електромотор в колесі та здатні до автономного переміщення (без крутіння педалів) та гібридні велосипеди - привід інтегрований в кареточний вузол.

Такий велосипед не здатен везти вас сам, але його привід знімає частину зусиль з педалей при педалюванні.
За допомогою таких велосипедів ви легко проїдете маршрути, про які на звичайному велосипеді ви могли тільки мріяти, а великий об'єм сучасних батарей дозволить Вам провести на велосипеді не одну годину. Підходить для активного відпочинку, прогулянок в парку, велотуризму, щодених поїздок будь де.

Придбати Електровелосипеди можна тут

 

 

 

Робимо висновки

Світ невпинно розвиваємося і кожен день хтось вигадує щось нове. Раніше все було значно простіше - були велосипеди "Школьнік", "Аїст", "Україна", а для прихильників спорту "Старт-Шосе". Сьогодення вимагає від велоіндустрії пристосовуватись до потреб користувачів і схоже що в представників веловиробництва це виходить.

В залежності від ваших вподобань Ви легко можете обрати саме той тип велосипеду, який ідеально будет підходити під ваші стандарти.
Катаєтесь в місті - Міський велосипед для вас.
Виїзжаєте з друзями в гори, щоб підкорити черговий спуск - Для Вас двопідвіс.

Подобається сонячним теплим днем проїхати по лісу, а потім повернути вздовж озера - для Вас ідеально підійдуть Гравел чи MTB

А можливо ви більшість днів в році проводите в подорожах та бажаєте це поєднати з велосипедом - тоді для вас підійде туринг.

Проаналізуйте свої вподобання, дайте собі відповідь - для яких цілей Вам потрібен велосипед, та мерщій обирати свій новенький байк, а ми зробимо все для того, щоб вигідно та швидко доправити його до Вашої оселі.

Також не забувайте, що при купівлі будь-якого велосипеду у нашому магазині перше ТО для Вас буде дезкоштовне.
Якщо ви вже визначились с бажаним типом велосипеда, рекомендуємо ознайомитись з тим, як правильно обрати потрібний Вам розмір рами

А якщо ви обираєте дитячий велосипед і не знаєте з чого почати - тоді Вам сюди.