Їзда на велосипеді приносить користь організму, при чому як фізично так і ментально. І цілком розумно, що все більше і більше молодих і прогресивних людей захоплюються нею.
Як і в будь-якому занятті, цей вид спорту має безліч корисних порад і нюансів, про які ми навіть не замислюємося на початковому етапі і лише через якийсь час їзди набуваємо потрібних навичок, девайсів і звичок, що робить наше «веложиття» більш комфортним.
Виходить, можна досягти успіху в цій справі і зробити і без того чудові поїздки на велосипеді ще більш цікавими.

 

 

Хочу їздити на велосипеді, з чого почати?

Все починається з вибору і покупки самого велосипеда і практично всі починають її однаково - особливу увагу ми приділяємо комплектації, а саме: вилці, трансмісії, гальмам, матеріалу рами і т.д. Подібні муки вибору змушують нас годинами переглядати десятки сторінок магазинів і форумів.
Звичайно, будь-який велолюбитель зі мною про це посперечається, але для нас, як для «людини, яка обирає свій перший велосипед»,  всі вони однакові і спочатку ми не зрозуміємо чим гідравліка відрізняється від механіки або чим краща повітряна вилка від механічної і абсолютно не має значення яка у нас трансмісія 3х8, або 2х11.
Не слід брати найдорожчий і «крутий байк» в магазині.
Якщо, з часом ви загоритеся темою велосипеда, повірте, Ви купите собі інший велосипед - більш технологічний і легкий і витратите ще не одну сотню доларів на його модернізацію і сервіс.

 

На що звернути увагу перед покупкою першого велосипеда?

Звичайно, покупку будь-якого велосипеда слід почати з вибору типу самого велосипеда і його розміру, але цей факт зрозумілий всім і без цієї статті.
Розмір рами вибираємо відповідно до Вашого зросту, звіряючись з таблицею виробника, а тип велосипеда вибираємо в залежності від того де і як ми хочемо кататся.
Але що далі?
Перш за все зверніть увагу на три точки контакту велосипеда й велосипедиста
Гріпси - вони ж ручки керма. Саме від них залежить захват, рулювання і в цілому відчуття велосипеда.
Сідло - від нього залежить комфорт Вашої п'ятої точки і те, як довго ви зможете їхати.
Педалі - компонент який допомагає перетворювати Вашу фізичну силу від ноги в інерцію велосипеда.

Придбайте велосипед на 100-200 $ нижче закладеного Вами бюджету. Через деякий час, коли відчуєте що саме слід замінити, витратьте ці гроші на більш зручні та якісні компоненти. Це буде мати більш значущий ефект по відчуттях від велосипеда, ніж додаткова зірочка в трансмісії, тим більше багато веловиробників свідомо економлять на таких компонентах як педалі і гріпси, так як також вважають їх витратними матеріалами. Ну а сідла ставлять стандартної ширини і жорсткості, не замислюючись про фізіологічні параметри майбутньої власника.

  • Заміна гріпс допоможе по іншому відчути хват керма і в цілому все управління.
  • Заміна педалей на більш жорсткі, плоскі, або контактні збільшить Вашу ефективність педалювання і контроль над байком.
  • Правильно вибране сідло дозволить Вам без дискомфорту проводити за їздою багато годин поспіль.

 

 

Що брати в перші велопоїздки, куди їхати і як?

Я тут не згадую про заходи елементарної безпеки, такі як шолом та габарити для темного час доби, тому що вважаю, що в сучасному світі будь-якій людині це вже давно стало зрозуміло.
Ігнорування цих правил - це перш за все ігнорування безпеки власного життя.


Спочатку 15 км поїздки будуть здаватися відстанню, яку можна порівняти зі світовим рекордом, але з часом кілометраж за раз буде збільшуватися. Незалежно від кількість км завжди беріть з собою запас води. В процесі їзди тіло рухається і рясно втрачає рідину. Вода - це ресурс, який кожен велосипедист повинен поповнювати для руху, незалежно від його рівня підготовки.
Можете використовувати рюкзак або сумку і звичайну пляшку води, але набагато зручніше для цього використовувати флягу з кріпленням на раму, до того ж перевага фляги в тому, що пити можна прямо на ходу.

 


 

Не варто відразу бити рекорди швидкості, відстані, середнього темпу. Не орієнтуйтеся на цифри, якщо записуєте свої поїздки в трекінгові програми типу Strava. Для початку вибирайте простенькі маршрути з мінімальним набором висоти і прийнятним покриттям на кшталт асфальт або грунт. Їзда по піску вимагає підготовки та й задоволення від такої їзди Ви багато не отримаєте. Також при перших поїздках намагайтеся уникати великих міських розв'язок та магістралей, пам'ятайте, що навіть якщо Ви автомобіліст, в русі на велосипеді по дорогах загального користування Ви новачок і Вам необхідний додатковий досвід.

Обзаведіться базовим набором: латки, клей і насос - ці предмети допоможуть вирішити проблему в разі проколу далеко від будинку. Перед першим виїздом подивіться пару навчальних відео про те як самостійно знімати колесо і клеїти камеру. Повірте, тягти на собі велосипед - не найцікавіше заняття.
Також сюди можна додати і якийсь мініінструмент, але це ми віднесемо до розряду не найбільш необхідних речей для новачка, їх можна придбати пізніше.


 

Ну і звичайно 101 дрібниця без якої сучасна людина просто нікуди: ключі, телефон, окуляри, кабель для зарядки, батарея для зарядки, серветки, гаманець, навушники, у когось це енергетичні батончики, жуйка, фотоапарат, губна гармошка, електронна сигарета і так далі.
Набір може бути абсолютно різний. Це все те, без чого ми просто не можемо в свій вихідний день сісти на велосипед і цілий день їхати світ за очі.
Тут нам стане в нагоді велосумка.
Є така вело-приказка: «чим далі їдеш - тим більше сумка». Так ось для початку, не варто купувати весь комплект байкпакінга на велосипед і возити з собою навколо будинку повний набір інструменту, спальників та польову кухню. Досить буде стандартної сумки під верхню трубу рами, або, наприклад, під сідло. В сумку об'ємом до 1,5 літрів легко поміститься телефон, зарядний пристрій, навушники, ключі і ще пара штучок.
Але якщо Ви через якийсь час всерйоз задумаєтеся про велотуризм і про поїздки більше ніж на 100 км, тоді речей з собою слід брати побільше.


 

 

 

Особливості володіння велосипедом

Сервіс та правильне зберігання є обев'язковою умовою для велосипеда. Не забувайте що велосипед - це механізм, а сучасний велосипед - це складний механізм і для коректної роботи його слід обслуговувати. Не забувайте про мастило і чищення ланцюга час від часу, а також про сезонне сервісне обслуговування основних вузлів. Дрібні роботи цілком можна виконати самому, в домашніх умовах, а сервіс - в майстерні. У будь-якому випадку якість поїздок безпосередньо залежить від стану Вашого велосипеда.

 

Зберігати велосипед найкраще буде в сухому і теплому місці. Якщо зберігайте велосипед на балконі, вкрай рекомендуємо уберегти його від палючого сонця. Фарба велосипеда може елементарно вигоріти навіть на найдорожчих моделях, а пластикові й каучукові елементи, такі як: гріпси, сорочки тросів, покришки - пересохнуть і прийдуть в непридатність. У зимову перерву час від часу перевіряйте тиск в колесах і прокручуйте їх, це дозволить уникнути деформації покришки і розбалансування коліс. Проводьте передсезонне ТО перед першим виїздом навесні, в процесі їзди прислухайтеся на наявність сторонніх звуків, в разі наявності таких - зверніться до майстра. Керуючись досвідом можемо з упевненістю сказати, що поломку більшості компонентів дешевше і простіше завчасно запобігти, ніж потім полагодити.

 

 

Підбиваючи підсумки

Якщо підводити підсумок всього, то мабуть найважливішим аспектом є вибір правильного сідла. Багато людей перестають кататися на велосипеді саме через дискомфорт. Адже часто на велосипеді з магазину буде встановлено саме стандартне сідло «на всі випадки життя». Сідло велосипеда є індивідуальним аксесуаром, його слід вибирати згідно ширини опорних тазових кісток, стилю їзди і гнучкості велосипедиста.
Не пошкодуйте часу і фінансів, підберіть сідло яке підійде саме Вам і повірте, їзда на велосипеді розкриється зовсім по-іншому.
Такі прості, а для досвідчених велосипедистів, вже банальні правила допоможуть Вам зробити поїздки більш комфортними, а в майбутньому і зовсім створити свій ідеальний сеттинг для велопрогулянок та велоподорожей.

Ну і звичайно, промокод promoblog5, використовуючи який при оформленні замовлення ви отримаєте -5% на весь асортимент товару.
*** Промокод не поширюється на акційний товар.