Основні типи велосипедів

 

Плануєте купити велосипед, але не знаєш з чого почати?

Саме тут ми допоможемо Вам розібратися в тому, які бувають велосипеди, адже в сучасному світі існує багато їх видів і всі вони мають своє особливе призначення.

Ми вже розповідали Вам як правильно підібрати розмір дорослого велосипеда тут, але перш ніж переходити до розміру, потрібно дати відповіть на саме основне і важливе питання - "для чого саме мені потрібен велосипед, де і як я буду на ньому їздити?"

Можливо ви шукаєте ідеальний засіб пересування з дому на роботу та назад, або ж плануєте відправитись в подорож, прогулянки в парку з сім'єю, захопливі подорожі в гори на вихідні, або ж участь в змаганнях - звичайно, при великому бажанні всі ці плани можна втілити і на одному велосипеді, але як ми знаємо універсальнго велосипеду ще не винайшли, а для комфорту - потрібно обрати саме той тип велосипеда, який буде максимально підходити під ваші потреби. Не можливо поїхати на вашому сіті-байку в гори та чудово провести там вихідні на гірських спусках. І навпаки, кожного дня пересуватись по місту на двухпідвісному байку з ходом підвіски в 170 мм можливо і буде комфортно, але зусилля які ви будете затрачати при цьому будуть значно більші, ніж якби ви обрали велосипед з більш тонкими колесами з протектором слік та рамою без амортизації.

Тож нижче ми стисло розповімо, які є найпопулярніші типи велосипедів, та яке їх основне призначення.

 

 

 

Дитячі велосипеди

 

 

Як правило для багатьох цей тип велосипеда стає найпершим у його житті. Найменші велосипеди, без педалів - мають назву велобіги. Такі велосипеди мають на меті дати дитині розуміння керування та балансу - це дуже зручно, оскільки в зовсім маленькому віці діти не завжди опановують систему педалювання.

 

 

Дитячі велосипеди з педалями, як правило мають регулювання сидіння та керма по висоті. Підбираються по зросту малюка, деякі моделі мають в комплектації додаткові колеса. Це корисне доповнення для малюків, які тільки опановують катання на велосипеді.

 

Придбати велобіги можна тут

Придбати дитячі велосипеди можна тут

 

 

 

Підліткові велосипеди

 

 

Це зменшені копії дорослих велосипедів для підлітків з зростом від 135 см до 160 см. Підліткові байки можуть мати всі ті функції, що мають дорослі велосипеди, але геометрія їх рам дозволяє дитині зручно почувати себе при їзді. Верхня труба рами розташована максимально низько, а сама рама має коротшу основу на відміну від дорослих велосипедів. Як правило підліткові велосипеди мають розмір рам 11", 13", або ж 15" дюймів та мають колеса діаметром 24", хоча деякі виробники випускають підліткові велосипеди з колесами 26" і навіть 27.5".

 

Придбати підліткові велосипеди можна тут

 

 

 

Гірські велосипеди (MTB)

 

Гірські велосипеди це мабуть найпопулярніший вид велосипеда в нашій країні. І відповідь на питання "чому?" дуже проста. Справа в тому, що маунтінбайк є максимально універсальним велосипедом для нашої країни. Якість доріг в місті, як правило залишає бажати кращого, а значить не завжди по місту комфортно катати на вузьких колесах без амортизаційної вилки. МТБ велосипед має багато швидкостей, а широкі покрішки дозволяють без зволікань звернути з асфальту на місцеву стежину. Можливість встановлення аксессуарів на велосипед, як то багажник чи дорожню сумку дозволяє використовувати гірський велосипед ще і як туристичний , чи просто використовувати для поїздок на роботу.

 

 

Гірські велосипеди можуть бути без амортизаційної вилки - але не поспішайте робити висновки, що це самі дешеві велосипеди.
Велосипеди з передньою амортизаційною вилкою (Хардтейл) в дослівному переводі "жорсткий хвіст". Такі велосипеди поглинають деякі нерівності під переднім колесом, та керувати таким велосипедом є приємніше ніж велосипедом без підвіски.

 

Гірські велосипеди можуть мати амортизаційну вилку та амотизатор в рамі. Такі велосипеди називаються "Двопідвіси", або (Full Suspension) - що перекладається як "повна підвіска". Слід відраз додати, що двухпідвісні велосипеди вигадали не для підвищення комфорту пересування, як багато хто гадає, а для збільшення прохідності. Дійсно є в світі бюджетні моделі велосипедів, підвіска котріх здатна лише поглинати менелькі нерівності, тим самим радувати свого пілота, але справжня стихія двухпідвіса це непрохідні стежки та гірські серпантини. В залежності від робочого ходу підвіски двухпідвіси також мають свою градацію: кроскантрі, трейл, фрірайд, ендуро, даунхіл, а також двухпідвіси розрізняють за типом конструкції рами, наприклад: плаваюча, багаторичажна підвіска, одноричажна підвіска, але це більш дитально ми вже розповімо в окремій статті про двопідвіси.
 

Придбати гірські велосипеди можна тут

Придбати двопідвісні велосипеди можна тут

 

 

 

Міські велосипеди

 

Іделаьно підходять для пересування по місту. Як правило мають вилку без амотризації, або з малим ходом. Колеса з гладким протектором для асфальту та шириною колеса 1.5"- 2" дюйми. Посадка на таких байках може бути як з прямою спиною, так і подібною до гірських велосипедів, з нахилом до руля.

 

 

Розрізнити такі велосипеди доволі просто - це максимально практичні в повсякденному житті байки. Більшість з них мають  крила, котрі захистять Ваш одяг в погану погоду, переднє та задне освітлення, не рідко з живленням від динамо-втулки. Сидіння на таких велосипедах, як правило, достатню широке - розраховане на комфорт, а з додаткових аксессуарів таким велосипедам притаманний дзвоник на кермі, багажник чи кошик.

 

Придбати міські велосипеди можна тут

 

 

 

Шосейні велосипеди

 

Без перебільшення легендартий тип велосипедів. Мільйони шанувальників по всьому світу та тисячі змагань в цій дисципліні. Від місцевих та аматорських до континентальних та світових чемпіонатів. Найвідомішою гонкою для велосипедів цього типу є багатоденна гонка Tour De France, яка на 2019 рік проводиться вже в 107 раз.

 

 

Шосейні, або ж як часто їх називають дорожні велосипеди мають свої особливості. Тонкі колеса з тиском від 8 до 12 атмосфер з максимально низким опором кочення. Ніякої амортизації, хоча в останні роки інжинери активно показують свої наробки еластичного заднього трикутника рами, для зменшення відбрацій. Вигнутий руль, в народі руль "баран", розвинута система швидкостей та спортивна посадка - все це шосейні велосипеди. Такі байки ідеально підійдуть для любителів швидкості, але слід пам'ятати, що по піску, грунту чи просто по ямам такі велосипеди їдуть доволі погано. Як і гірськи велосипеди, цей тип отримав за роки свого існування багато підвидів, про які ми обов'язково розповімо Вам пізніше в окремій статті - це циклокросс, аєробайк, трековий, ендуранс та велосипеди для ТТ (тріатлону).

 

Придбати шосейні велосипеди можна тут

 

 

 

Туристичні та Gravel

 

Ще не так давно туринг можно було сміливо віднести до категорії шосейних велосипедів, а типу велосипеда Гравел і зовсім не існувало, але часи змінюються і турингові велосипеди все більше і більше отримували індивідуальні риси і ось сьогодні ці два дуже схожі між собою типи велосипедів вже можно представити публіці як окремий вид. Ідеально підійде для мандрівників та  любителів пригод.

 

 

Подібність з шосейними велосипедами дійсно є і саме оно дає цим велосипедам швидкість. Жорстка конструкція без амортизації руль баран та система перемикань на кермі Dual Control все це прийшло від шоссе. Але на відміну від шоссе туринги та гравели як правило мають сталеві рами сплаву CR-MO, що робить їх достатньо міцними під вагою велосипедиста та його багажу. В сучасних велосипедах типу шоссе використовують як правило алюміній чи карбон оскільки перш за все там цінується легкість і швидкість. Ще однією відмінністю від шосе стали більш широкі покрішки, при цьому на гравелах не рідко можна зустріти грязьові покрішки шириною 1.95" і більше - це робить їх універсальними в дорозі і дозволить прокласти Ваш маршрут не тільки по асфальтним, а й по грунтовим чи гравійним дорогам. Особливої різниці між сучасним турингом та гравелом не багато, лиш те, що на сучасних турингах багажники вже можуть бути встановлені, а самих кріплень та отворів для різних дівайсів дещо більше, хоча дуже багато чого залежить від конкретної моделі велосипеда.

 

Придбати Гравели та туринги можна тут

 

 

 

Електровелосипеди

 

Останній тип велосипедів, про який ми розповімо в цій статті, але зовсім не останній за значенням і тим більш за популярністтю. Електровелосипеди останнім часом стають все більш популярні, а сам сегмент розвивається симимильними кроками.

 

 

Розрізняють основні два типи електровелосипедів з прямим приводом - електромотор в колесі та здатні до автономного переміщення (без крутіння педалів) та гібридні велосипеди - привід інтегрований в кареточний вузол. Такий велосипед не здатен везти вас сам, але його привід знімає частину зусиль з педалей при педалюванні. Саме останні велосипеди представлені в нашому каталозі, не однократно були протестовані нами і ми можемо впевнено сказати: ми зміними свою думку про цей вид велосипедів, адже спочатку ми були налаштовані достатню скептично, притримуючись думки, що велосипед повинен рухатись за рахунок сили людини. Да к от за допомогою таких велосипедів ви легко подолаєте маршрути, про які на звичайному велосипеді ви могли тільки мріяти, а великий об'єм сучасних батарей дозволить Вам провести на велосипеді не одну годину. Підходить для активного відпочинку, прогулянок в парку, велотуризму, щодених поїздок будь де.

 

Придбати Електровелосипеди можна тут

 

 

 

Робимо висновки

 

Світ невпинно розвиваємося і кожен день хтось вигадує щось нове. Раніше все було значно простіше - були велосипеди "Школьнік", "Аїст", "Україна", а для прихильників спорту "Старт-Шосе". Сьогодення вимагає від велоіндустрії пристосовуватись до потреб користувачів і схоже що в представників веловиробництва це виходить. В залежності від ваших вподобань Ви легко можете обрати саме той тип велосипеду, який ідеально будет підходити під ваші стандарти. Катаєтесь в місті? Міський велосипед для вас. Виїзжаєте з друзями в гори, щоб підкорити черговий спуск? Для Вас двопідвіс. Подобається сонячним теплим днем проїхати по лісу, а потім повернути вздовж озера? для Вас ідеально підійдуть Гравел чи MTB. А можливо ви більшість днів в році проводите в подорожах та бажаєте це поєднати з велосипедом? Тоді для вас підійде туринг. Проаналізуйте свої вподобання, дайте собі відповідь - для яких цілей Вам потрібен велосипед, та мерщій обирати свій новенький байк, а ми зробимо все для того, щоб вигідно та швидко доправити його до Вашої оселі.

Якщо ви вже визначились с бажаним типом велосипеда, рекомендуємо ознайомитись з тим, як правильно обрати потрібний Вам розмір рами

А якщо ви обираєте дитячий велосипед і не знаєте з чого почати - тоді Вам сюди.

 

 

 

 

 

Telegram канал Facebook YouTube  Instagram