SHIMANO ULTEGRA R8100 - оновлена ​​серія для шосе.

 

Символічно - 1 вересня 2021 року до свого 100 річчя компанія Shimano випустила оновлення відразу двох груп для шосе. Ultegra і Dura-Ace .
Забігаючи на перед скажу, що оновлення були випущені не "для галочки" в і нових компонентах дійсно багато інноваційних рішень, що роблять їх ще більш технологічними і знову виводять ці групи на новий рівень.


Читати про нові компонентах Shimano Dura-Ace R9200 тут.

 

 

Що нового в ULTEGRA R8100?

Shimano ST-R8170 Бездротові перемикачі для шосейних велосипедів


Як і нова Dura-Ace компоненти Ultegra - обладнання преміум класу, а значить як і Дюра-Ейс, отримала сучасну 12 швидкісний трансмісію, оновлену систему бездротових дуалів з поліпшеною ергономікою, що робить їх ще більш зручними, оновлену систему гальм, а також комплект новеньких коліс ну і повністю переосмислену систему Di2

Ретельно і старанно інжинери розробляли нові компоненти таким чином, що б створити ще більш надійну і інтуітовно зрозумілу систему управління трансмісією.

 

  • Удосконалена платформа Di2 - Система електронного перемикання Di2 була повністю перероблена і тепер вона забезпечує найшвидше і найчіткіше перемикання за всі роки її існування.
  • 12 швидкісна трансмісія - подібна система вже давно використовується в групах МТБ, а тепер оптимізована і адаптована під потреби дорожніх велосипедів. Система використовує технологію HYPERGLIDE + для плавного перемикання передач в будь-якій ситуації.
  • Покращений інтерфейс і ергономіка - ULTEGRA - це оптимальне поєднання комфорту, аеродинаміки і естетики. Покращена ергономіка дуалів дозволить кожному без винятку індивідуально підігнати обладнання під свої потреби, що безумовно позитивно позначиться на ефективності.
  • Нова гальмівна система - покращений контроль гальмування ULTEGRA пропонує більш тиху і зручну в обслуговуванні систему.
  • Повністтю новий підхід до коліс - колеса ULTEGRA отримали ще більш високі показники жорсткості, але при цьому стали ще легше і більш аеродинамічні, а конкурентноздатність в ціні робить їх ще більш привабливим при виборі повністю карбонових безкамерних коліс.

 

 


Оновлена ​​технологія Di2

 

Як і група DURA-ACE R9200 - ULTEGRA оснащується найпередовішими на сьогоднішній день технологіями, а значить, як і її "старший брат" отримала цілковито нову платформу Di2.
ULTEGRA R8100 забезпечує більш швидке переднє і заднє перемикання, ніж будь-коли раніше
Зміни торкнулися і саму систему живлення, подлючення і зарядки. Задній перемикач тепер має спеціальний порт для зарядки і можливість бездротового підключення D-FLY.
Тепер все живлення буде здійснюватись з центральної багатопортоої батареї, яка забезпечує стабільне і тривале живлення як переднього, так і заднього перемикача.
Нові дроти SD300 тепер мають ще менший діаметр і підключаються безпосередньо від акумулятора до кожного перемикача спрощуючи процес монтажу.
Центральний внутрішній акумулятор також спрощує зарядку і залишається безпечним при будь-яких дорогах, тести показали що велосипед здатний проїхати на одному заряді до 1000 км, що безумовно є хорошим показником.


 


А ось дуали і зовсім стали безпровідний, точніше їх живлять маленькі батарейки CR1632 всередині, подібні батареям в годинах, яких за словами виробника вистачає на 1,5-2 роки використання.
Таке поліпшення однозначно "+" в актив системи, адже чим менше з'єднань тим простіше обслуговування системи, але в свою чергу з'явилися витратні елементи такі як батарейки в дуалах, благо змінювати їх потрібно не часто.

 

 

Трансмісія ULTEGRA R8100

Група шосейних велосипедів Shimano ULTEGRA R8100

Ще більш точне і плавне перемикання передач завдяки технології Shimano HYPERGLIDE + розробленої вперше для гірських велосипедів. Ця технологія покращує перемикання як вгору, так і вниз по касеті навіть при максимальному навантаженні на педалі.
Ще однією технологією, яка прийшла зі світу МТБ стала 12-ступінчаста трансмісія. Оптимізовані варіанти передавальних чисел однозначно порадують як гонщиків виступаючих в командах так і індивідуальних спортсменів. Правда у випадку з шосейними групами інжинери все ж вирішили не зменшувати маленьку зірочку касети до 10Т і залишили традиційну малу зірку в 11Т, але при цьому оптимізували касету для ефективної роботи ланцюга в діапазоні між 6, 7 і 8 зірками.
Також відразу слід додати, що ніяких нових стандартів барабана група SHIMANO ULTEGRA R8100 не отримала, як у випадку з MTB касетами і барабанами MicroSpline, а значить новинка залишається повністю сумісна зі старими барабанами HG під 11 швидкостей, що безумовно є хорошою новиною для велосипедистів.

Два діапазони касет 11-30 і 11-34, які забезпечують широкий діапазон передач для катання на будь-яких рівнях. 
Ну і ланцюги, тут також Shimano все спростила в сторону користувачів і використовує стандарт ланцюга серії Shimano XT M8100, що робить групу ще більш доступною і менш ексклюзивною в експлуатації.

 

 

Шатуни Shimano Ultegra FC-R8100

Тип кріплень: HOLLOWTECH II

Сумісність: 2х12 швидкостей

Варіанти співвідношення зірок:

50-34 т

52-36 т

Шатуни для шосейних велосипедів Shimano ULTEGRA FC-R8100

 

 

 

Касета Shimano Ultegra CS-R8100

Технологія: HYPERGLIDE +

Сумісність: 12-ступінчаста трансмісія

Маленька зірка: 11 т

Варіанти співвідношення зірок:

11-30 т

11-34 т

Додатково:

Оптимізовані шестерні «зони найкращого сприйняття» для підвищення ефективності педалювання.

Сумісність з 11-швидкісними барабанами Freehub Shimano HG

 

 

Задній перемикач Shimano Ultegra RD-R8150

Технологія: Shimano SHADOW

Сумісність: 12-ступінчаста трансмісія з касетами 11-28, 11-30 і 11-34 т

Додатково: 

Інтегрована можливість підключення D-FLY

 

Shimano ULTEGRA R8100 Передній перемикач і задній перемикач R8150

 

Передній перемикач Shimano Ultegra FD-R8150

Сумісність: 12-ступінчаста трансмісія

Додатково:

Менше і легше на 110 грам.


Дуал Shimano Ultegra ST-R8170

Технологія: бездротове підключення Di2

Сумісність: 12-ступінчаста трансмісія

Додатково:

Вдосконалений капюшон для поліпшення ергономіки та аеродинаміки;

Покращено доступ до кнопок.

Виліт корпусу важеля також збільшений на 4,6 мм, щоб звільнити більше місця між лезом гальмівного важеля і кермом

Shimano ULTEGRA ST-R8170 Велосипедні манетки перемикання передач
Shimano Ultegra ST-R8170 перемикач для шосейних велосипедів

 

Оновлений Shimano E-TUBE (версія 4.0.0) - тепер у Вас буде ще більше варіацій для власної персоналізації Вашої трансмісії. ULTEGRA R8100 пропонує набір параметрів опцій, велосипедист самостійно зможе вибирати між різними швидкостями перемикання передач, налаштовувати призначення кнопок перемикання (які кнопки виконують якісь функції), програмувати різні режими автоматичного перемикання, такі як: синхронізоване і напівсинхронізоване перемикання, тонко налаштовувати перемикання, а також підключати сторонні велосипедні комп'ютери інших виробників, звичайно список таких дивайсів буде обмежений, але впевнений що з часом їх список буде все більше і більше розширятись.


 

 

Удосконалена гальмівна система SHIMANO ULTEGRA

 

Група шосейних велосипедів Shimano ULTEGRA R8100 Brakes

 

Кожне оновлення компонентів Shimano робить їх ще більш ефективними і надійними і оновлення гальмівної системи ULTEGRA не стало винятком. Нова гальмівна система R8100 тепер оснащена перевіреною технологією SERVO WAVE від Shimano, яка покращує гальмівні характеристики завдяки більш швидкій початковій точці нахилу, що забезпечує більш широкий діапазон управління гальмівним зусиллям.

Новий гальмівний супорт, що забезпечує більш тиху гальмівну систему, а також збільшений на 10% зазор між колодкою і ротором для зниження шуму, а окремий спускний порт і гвинт клапана спрощують процес випуску повітря. Тепер для того що б видалити повітря з системи Вам не знадобиться демонтувати супорт з рами, або вилки.

 

 

Гальма Shimano Ultegra BR-R8170

Технологія: SERVO WAVE

Додатково:

Більш точний контроль і підвищена ефективність гальмування

На 13% ширше зона управління гальмівним важелем

Зазор колодок на 10% ширше

Більш легкий процес прокачування гальма і спуску повітря в системі.

Гальма для шосейних велосипедів Shimano ULTEGRA BR-R8100

 

 

 

Нові колеса SHIMANO ULTEGRA

Shimano ULTEGRA R8100 Комплект коліс

Нові колеса R8100 - це перша в історії ULTEGRA лінійка повністю карбонових коліс. Вони поєднують в собі відразу три чинники: висока жорсткість, ефективну аеродинаміку і максимально низьку вагу. Лінійка повністю карбонових безкамерних коліс має більш широку внутрішню ширину обода -21 мм, яка підходить для сучасних дорожніх покришок і буде випущена в трьох варіантами глибини обода, тому гонщики зможуть вибирати будь-який варіант з урахуванням пріоритетної місцевості і умов для катання. Не залишилася без уваги і аеродинаміка, адже у всій лінійці ULTEGRA використовуються ще більш швидкі і стабільні профілі обода.

 

Колеса Shimano Ultegra WH-R8170-C36-TL

Легкі колеса для їзди там, де прискорення є ключовим моментом

Спиць система:

Передня стандартна шнурівка спиць 1: 1

Задня шнурівка 2: 1 Optbal спиць

 

Колеса Shimano Ultegra WH-R8170-C50-TL

Універсальні колеса для breakaways і time attack

Ідеальний баланс аеродинаміки, жорсткості і легкості конструкції.

Зниження лобового опору на 5 Вт в порівнянні з нинішніми колесами DURA-ACE C40-TL

Спиць система:

Передня стандартна шнурівка спиць 1: 1

Задня шнурівка 2: 1 Optbal спиць

 

Колеса Shimano Ultegra WH-R8170-C60-TL

Аеро-колеса для спринту і швидкісних перегонів

Оптимізована бічна жорсткість для різких стрінтів на короткі дистанції і більших гонщиків.

Спиць система:

Передня стандартна шнурівка спиць 1: 1

Задня шнурівка 2: 1 Optbal спиць

  
 

 

Висновки і перші враження від новинки


Як і очікувалося оновлення було досить великим, враховуючи ще й оновлення групи Dura-Ace R9200 - про нього можна почитати тут.
Проведена велика робота з аеродинамікою, ергономікою компоненів, продуктивністю, а головне з системою перемикання. 12 швидкісна трансмісія - не є новинкою в світі, так як вже давно використовується в МТБ групах і все ж для шимано і шосейних груп це "перше плавання" і хоч можна сміливо стверджувати, що перед релізом був не один рік досліджень, тестів і спроб, все ж це перший випуск цієї трансмісій в маси, а значить перші "реальні" відгуки від реальних користувачів ми отримаємо лише через якийсь час.
І все ж репутація бренду змушує нас щиро вірити, що інновація велосипедистам все ж сподобається і проблем з експлуатацією виникнути не повинно, тому можна сміливо сказати: "ласкаво просимо в світ, ULTEGRA R8100"

 
Коли і де Shimano Ultegra R8100 можна купити в Україні?

 

Як і завжди, коли справа заходить про терміни і постачання перших новинок в нашу країну, хочеться трохи посумувати, адже Україна - на жаль але не є пріоритетним ринком для японського гіганда, але будемо сподіватися, що це лише тимчасове явище. Поки новинка лише отримала свій офіційний реліз і перші поставки в європейські країни очікуються в середині осені 2021 року, а на ринок України перші компоненти надійдуть орієнтовно на початку 2022 року.
Звичайно ж, як тільки компоненти Shimano Ultegra R8100 стануть доступні на ринку України придбати їх можливо в нашому магазині. Тому слідкуйте за оновленнями нашого каталогу запчастин, а що б Вам, наші дорогі клієнти, було ще приємніше купувати будь-який товар в нашому магазині на всі компоненти бренду Shimano діє промокод  promoblog5 на знижку -5%.
Для його використання досить ввести відповідний код при оформленні замовлення і ви гарантовано отримаєте пріємний бонус.

Компоненти Shimano Ultegra
Всі компоненти Shimano

Сподіваємось ця стаття була для Вас цікавою та корисною. Залишайте свої коментарі, що ви думаєте з приводу нових компонентів Ultegra, а також поділіться цією статтею з друзями в соціальних мережах.