Бути учасником дорожнього руху в великому місті або в невеликому селищі - це значить наражати себе на небезпеку.
Чому, запитаєте Ви? Все дуже просто!


Ви можете бути впевнені на 100% в своїх навичках водіння і в знаннях правил дорожнього руху, але поруч з Вами одночасно рухаються десятки, сотні транспортних засобів, велосипедистів, пішоходів. Бути впевненим у тому, що кожен з них так, як і ви контролює ситуацію, в їх навичках управління транспортом і знаннях ПДР на 100% неможливо.
Виходячи з цього не варто робити висновки, що краще сидіти вдома і нікуди не виходити, досить дотримуватися популярного правила: «Безпека понад усе» і дотримуватися кількох правил.

 


Щоразу збираючись у дорогу на своєму велосипеді:

 

  • Переконайтеся, що Ваш транспортний засіб технічний справний, переконайтеся в цьому візуально, а також не забувайте про планове сервісне обслуговування час від часу.

 

  • Користуйтеся велосипедним шоломом - це вбереже Вас від травм у разі зіткнень або падінь. Доведено, велосипедні шоломи реально рятують життя. Не варто дотримуватися думки, що Ваш стиль катання безпечний і Ви досить вправні на дорозі, ще раз перечитайте початок цієї статті.

 

  • Переконайтеся, що Ви взяли все необхідне в дорогу. Що якщо в дорозі ви проб'єте колесо, або порветься ланцюг, чи є у Вас з собою вода, якщо замучить спрага і чи зручний одяг для велосипеда Ви вибрали

 

  • Чи досить добре Вас видно на дорозі. Якщо Ви щодня є учасником дорожнього руху, то точно варто подбати про те, щоб інші люди могли завчасно Вас помітити. Використовуйте для цього світловідбиваючі елементи на своєму одязі, а також обладнайте свій велосипед відбивачами або електро-габаритами. Пам'ятайте, що за правилами дорожнього руху передній габарит повинен бути білий, а задній червоний.

 

  • Вибирайте безпечні маршрути і відповідний час доби. Плануйте свій шлях максимально безпечним для пересувань на велосипеді до свого пункту призначення. Це може бути дорога, на кілька кілометрів довша, але обладнана спеціальною велосипедною доріжкою. Також не забувайте про час доби, в темний час велосипедиста складніше помітити, ніж днем. Це стосується і погодних умов - туман або дощ значно погіршує огляд.

 

  • Час від часу перевіряйте свої знання правил дорожнього руху. Зберіться з друзями і в форматі вікторини повторіть знання дорожнього руху для велосипедистів, це дозволить Вам не тільки весело провести час у колі близьких людей, а й зміцнить знання. Ознайомитися з ними можна тут.

 

 

Не ігноруйте правила безпеки і будьте уважні на дорозі, незалежно від того, де Ви пересуваєтеся, у великому мегаполісі або затишному маленькому передмісті. Пам'ятайте також, що Ваші дії на дорозі можуть впливати на дії інших учасників дорожнього руху:

 

  • Не робіть різких несподіваних маневрів перед іншим транспортом, завжди спочатку переконайтеся, що у Вас немає перешкод і Ви не є такою для інших.
  • Сигналізуйте руками про майбутній поворот, це допоможе іншим автомобілістам, велосипедистам і пішоходам зрозуміти Ваші наміри і підлаштуватися під потрібну ситуацію.

 

Як бачите, в цих правилах немає нічого складного, а сам процес підготовки перед поїздкою займе всього кілька хвилин. Завжди користуйтеся велосипедним шоломом і виробіть в собі життєве кредо: «Безпека понад усе» і Ваші поїздки на велосипеді будуть не тільки цікавими і корисними, а й безпечними.