Гідравлічні гальма для шосейних велосипедів тепер будуть і в серії Shimano Tiagra

 

Серія Тіагра є середнім сегментом в еволюції компонентів для шосейних велосипедів. Група отримала своє визнання завдяки доступній ціні і якості компонентів. Звичайно, рівнем вона не дотягує до Ultegra і навіть до групи 105, але якщо розбирати більш детально, то основна різниця з останньою (Shimano 105) буде позначатися лише у вазі компонентів. В основному ж Tiagra сміливо утримує звання групи середнього класу, яку нерідко використовують як новачки так вже бувалі аматори велосипедисти.

 

Прогрес не стоїть на місці - особливо це стосується Японського бренду Shimano і, що недавно вважалося неможливим - сьогодні на всіх парах захоплює велоїндустрію. Йдеться про гідравлічні дискові гальма для шосейних велосипедів, адже ще недавно вважалося, що для таких велосипедів прийнятні лише обідні гальма і ось уже все кардинально змінилося. Справа в тому, що дискові гальма мають більшу вагу, а також сам механізм вельми небезпечний при завалах велосипедиста. І все ж технології дали можливість знизити вагу гальм практично до аналогічного ободним, а виробники змогли таки переконати представників UCI в необхідності використання цієї технології і на шосейних велосипедах.

Здавалося б - революція технологій тільки пройшла а Японський виробник компонентів для велосипеда в слід за гідравлічними гальмами Dura-Ace, Ultegra і 105 анонсував випуск гідравлічних дискових гальм і для групи Tiagra.

Дуали ST-4720 тепер багато в чому стали схожі з дуалами серії 105 і Ultegra отримавши більш тонкий корпус, а сам важіль доопрацьований для більш динамічного перемикання. Також бренд випустить варіацію дуалів під маленьку долоню, це додасть зручності велосипедистам маленьких габаритів.

Каліпери системи також мають велику схожість з Каліпери 105, а ось їх вага трохи вище, на відміну від останніх. Двох поршнева система буде мати високий коефіцієнт гальмування і сумісність з колодками з охолодженням, що зробить гальмівне зусилля ще ефективніше.

 

У продаж гальма надійдуть уже найближчим часом і продаватися будуть в розібраному вигляді (як і всі гідравлічні гальма для шосе). Це означає що для устновки таких гальм їх необхідно буде попередньо прокачати і змонтувати на велосипед.

 

Ще кілька новинок серії Taigra

 

Ще однією новинкою групи запчастин Tiagra буде випуск шатунів серії FC-4700 з більш низьким діапазоном зірок 48-34Т. Як запевняють виробники: такий діапазон зробить групу обладнання Tiagra ще більш привабливою для початківців велосипедистів, які лише починають свій шлях в шосейному спорті. В цілому ж Shimano називають цю групу ідеальним рівнем запчастин для новачків і любителів.

Також в групі представлеві комплекти втулок. Інформації про ці компоненти поки вкрай мало, але як запевняє виробник втулки Shimano Tiagra матимуть кріплення осі Thru Axle 12 мм шириною в 110 і 148 мм відповідно, а барабани втулок будуть сумісні з касетами з мінімальною зіркою в 11 і 10 зірок. Так само виробник заявив, що втулки матимуть кілька варіантів кількості спиць - під 28 або 32 спиці.