Кожен велосипедист час від часу мріє про те, щоб якось оновити і поліпшити свій велосипед. Читаючи цю статтю, ймовірно, Ви так само вирішите це зробити.
Зайшовши на сайт будь-якого магазину відразу кидається в очі велика кількість вибору, і, нерідко, всі ці терміни плутають нас. Давайте ж разом спробуємо з'ясувати які головні особливості треба врахувати при виборі велосипедних втулок.


Перед тим як зробити свій вибір, необхідно уточнити декілька параметрів, які не залежать від того чи буде це передня або задня втулка.


 

• Призначення велосипеда.

В залежності від того, шосейний велосипед це або крос-кантрі, будь-який виробник буде пропонувати до Вашої уваги багато варіантів. Різниця буде полягати в основний конструкції і завданнях, з якими повинна справлятися втулка. Наприклад, у виробника Shimano для шосейних велосипедів в бюджетному сегменті відмінним варіантом буде серія 105. Співвідношення ціни та якості при чудовому накаті. У той час, як для велосипедів крос-кантрі цей же виробник має відмінну серію Deore - втулки цієї серії досить довго прослужать, а їх обслуговування буде не таким вже й витратним, адже всі необхідні запчастини Ви також можете вибрати в нашому розділі «Втулки і компоненти»

 

• Кількість спиць.

Цей параметр дуже важливий для нас, особливо якщо ми вже маємо обід. Також, останнім часом, все частіше на ринках велозапчастин стали з'являтися втулки під прямі спиці. Природно, що під такі втулки необхідно буде підібрати спеціальні спиці.

 

• Діаметр осі.

Порівняйте зі старою втулкою або уточніть в параметрах Вашої рами, вилки. Правильно підібраний діаметр осі дуже важливий. Також відразу рекомендуємо і вибрати тип кріплення, це можуть бути болти, гайки або швидке кріплення за допомогою ексцентрика. Для міських велосипедів, а також для туристичних, або якщо Ви просто катаєтеся в своє задоволення, досить буде і втулки на ексцентриках. У той час як на велосипеди під агресивний стиль катання ми рекомендуємо використовувати втулки на гайках або болтах, це значно надійніше.
 

• Тип гальма.

Враховуйте також і цей параметр. У той час, як для обідних гальм втулка не вимагає додаткових кріплень. Втулки під дискові гальма повинні мати спеціальне кріплення. Також слід врахувати той факт, що кріплення ротора має два типи:
Втулки з кріпленням ротора під 6 болтів
Втулки з кріпленням ротора по Center Lock

 

• Тип підшипника.

Залежно від типу підшипників, втулки будуть володіти різними властивостями. Втулки на промислових підшипниках наприклад, більш міцні, більш довговічні і не вимагають частого обслуговування. Втулки на кулях кочення більше підходять для шосейних велосипедів. Такі втулки краще переносять бічні навантаження. Детальніше про те, які бувають підшипники у втулках ми описуємо в цій статті.


Вибираючи задню втулку, враховуйте кілька важливих параметрів:
 

 

• Кріплення задніх зірок.

Зверніть увагу як кріпляться задні зірки. Якщо на Вашому велосипеді ззаду встановлено 6-7 зірок, як правило, вони кріпляться на різьбу, а значить, нам слід вибирати втулки з нарізним кріпленням. Якщо у Вас 8 зірок і більше - такі зірки кріпляться на шлицьовий барабан. Останній варіант більш поширений на велосипедах середнього класу і вище, він є більш надійним і сучасним, перший же варіант, як правило зустрічається на велосипедах початкового рівня, але бувають і виключення.

Так само враховуємо кількість зірок. Не всі втулки із шлицьовим барабаном розраховані на касету з 11-ти або 12-ти зірок. Наприклад, компанія Shimano, випустивши в цьому році серію XTR c касетою на 12 швидкостей, пропонує своїм покупцям обзавестися також спеціальною втулкою з особливим барабаном. Вся справа в тому, що для такої касети використовується барабан меншого діаметру, адже найменша зірка на касеті має розмір 10-ти зубців, замість всім звичних нам 11T.
 

 

• Ширина втулки - також важливий параметр.

Буде дуже прикро, якщо після довгих мук вибору втулка просто не поміститися в пір'я рами. Тому рекомендуємо Вам перед вибором втулки на нашому сайті, ознайомиться з документацією виробника велосипеда.

 


Визначивши всі ці параметри, Ви сміливо можете приступати до вибору нової деталі на Ваш улюблений велосипед.

 

Звісно, є кілька параметрів про які ми промовчали, але які також можна враховувати при виборі втулок: ширина між фланцями і їх висота, діаметра кола отворів спиць і так далі. Ці параметри будуть важливі, якщо ви підбираєте втулку вже під існуюче колесо і у Вас вже є спиці певного розміру. Ми ж в BIKE MARKET KYIEV рекомендуємо завжди при переспицівці колеса замінювати спиці на нові. Справа в тому, що метал має властивість втомлюватися, особливо після тривалої їзди. Установка нових спиць дозволить Вам отримати більшу жорсткість колеса, а значить - отримати більше вражень від нових запчастин.
Для підбору використовуйте калькулятор спиць. Виміряйте необхідні параметри, зазначені в калькуляторі, введіть дані і отримаєте відповідь. Звичайно, купити спиці на нове колесо також можна в нашому магазині.


Сподіваємося, ця стаття була корисна для Вас. Катайтеся, не ламайтеся!