Нова серія для шосе - Shimano DURA-ACE R9200
 

У кожній сфері і в кожному напрямі є еталон досконалості і якщо, наприклад: в музичних струмента, це скрипки Антоніо Страдіварі, в автомобілях це Мерседес, Феррарі і т.д - то в світі обладнання для шосейних велосипедів таким еталоном завжди була група Shimano Dura-Ace .
31 серпня місті Осака, Японія, бренд Shimano призентував світу свою нову серію Dura-Ace R9200, яка отримала над-ефективну 12-швидкісну трансмісію, бездротові дуали, ще більш ефективні гальма, повністю переосмисленну і перероблену систему електронного перемикання Di2, а вишенькою на торті стала нова лінійка коліс.
В цей же день бренд представив обноленіе ще однієї лінійки обладнання для шосе - ULTEGRA R8100 - молодшого брата групи, яка за своєю суттю дуже подібна.
Дізнатися про нову серію SHIMANO ULTEGRA R8100 можна тут.
Чи все так революційно, чи правда це найшвидше і точне перемикання в історії - ми спробуємо дати відповіді в цій статті. 

 


Що нового в серії R9200?


Shimano Dura-ace Велосипедні перемикачі перемикання передач ST-R8170 бездротові важелі перемикання передач


Розробка велася кілька років і вийшла в 2021 року, якраз під 100 річчя компанії. І ULTEGRA і DURA-ACE розроблена на основі концепції «Наука про швидкість» яка включає в себе над-ефективну трансмісію, досконалу ергономіку і інтегровані цифрові технології. По суті групи увібрали в себе все найкраще, що є у людства для шосейних велосипедів на сьогоднішній день і є нічим інним, як - відображення геніальності людського інтелекту станом на 2021 рік, як би пафосно це не звучало.

 

  • Удосконалена платформа Di2 - перша система електронного перемикання Di2 була представлена ​​як раз в цій групі і саме реліз нової DURA-ACE R9200 подарував нам повністю перероблену технологію для найшвидшого перемикання передач Shimano, а також бездротовий дизайн дуалов для максимальної продуктивності і надійності.
  • 12 швидкісна трансмісія - оптимізована 12-ступінчаста трансмісія для неперевершеної ефективності роботи в парі з технологією HYPERGLIDE + для плавного перемикання передач в будь-якій ситуації роблять цю систему найточнішою в історії.
  • Інтерфейс і ергономіка - в новій лінійці DURA-ACE представила нові дуали, які отримали не тільки поліпшений дизайн, але і показники аеродинаміки та ергономіки, а також широкий діапазон індивідуальних налаштувань.
  • Нова гальмівна система - більш тиха робота гальмівної системи з поліпшеним котролем роботи.
  • Нові колеса групи - ідеальне поєднання аеродинаміки, жорсткості і ваги - три найважливіші чинники при виборі повністю карбонових, безкамерних і трубчастих коліс.Цей товар вже є в продажу. Ознайомитись з цінами і наявністтю можна тут

 

Оновлена ​​технологія Di2

 

Нова платформа Di2 DURA-ACE R9200 демонструє найпередовіші на сьогоднішній день технології трансмісії і перемикання передач Shimano.
За словами представників компанії: DURA-ACE забезпечує на 58% більш швидке переключення задніх передач і на 45% більше швидке перемикання переднього перемикача в порівнянні з нинішньою провідною системою R9100 Di2.
Безліч блоків, проводів і складність монтажу - тепер це в минулому, завдяки системі безпровідних технології обробки даних.
Тепер для зарядки системи використовується порт заднього перемикача D-FLY, який в свою чергу, як і передній перемикач приєднаний до центральної батареї з можливістю працювати до 1000 км без підзарядки.


 

А ось нові дуали і зовсім втратили підключення до батареї, так як їх автономну роботу забезпечують невеликі батарейки CR1632 в корпусі, які можуть працювати 1,5-2 роки без заміни. 
Що стосується самих проводів підключення SD300, то вони тепер мають менше діаметр і безпосередньо підключаються до кожного перемикача, що значно спрощує процес збирання.

 

E-TUBE 4.0.0

Оновлений Shimano E-TUBE (версія 4.0.0) тепер у Вас буде ще більше варіацій для власної персоналізації Вашої трансмісії.
DURA-ACE R9200 пропонує набір параметрів опцій, велосипедист самостійно зможе вибирати між різними швидкостями перемикання передач, налаштовувати призначення кнопок перемикання (які кнопки виконують які функції), програмувати різні режими автоматичного перемикання, такі як: синхронізоване і напівсинхронізоване перемикання, тонко налаштовувати перемикання, а також підключати сторонні велосипедні комп'ютери інших виробників. Звичайно список таких девайсів буде обмежений, але впевнений що з часом їх список буде все більше і більше розширюватись.

 

 

 

 

Трансмісія  DURA-ACE R9200

 

Група шосейних велосипедів Shimano DURA-ACE R9200

 

R9200 DURA-ACE використовує вже перевірену технологію Shimano HYPERGLIDE +, що забезпечує більш плавне і точне перемикання. Дана технологія вперше була розроблена для МТБ груп і після того як успішно показала себе там, була запозичена і в групи шосе, вона покращує перемикання як вгору, так і вниз по касеті навіть при максимальному навантаженні на педалі.
Ще одне запозичення з МТБ груп стала нова 12-ступінчаста трансмісія. DURA-ACE має оптимізовані варіанти трансмісії для різних стилів і умов катання, при цьому маленька зірка касети все ж залишилася 11Т на відміну від аналогічних странсміссій для МТБ де зірка була зменшити до 10Т. Як запевняють інженери: у випадку з шосейними групами використання маленької зірки в 11Т підвищує продуктивність і знижує ущебр для трансмісії при тривалих та інтенсивних експлуатаціях.
Ще один позитивним моментом є збереження сумісності зі стандартами барабана HG, що означає що при переході на нову трансмісію немає необхідності в заміні втулок, або барабанів на стандарт MIRCOSPLINE, а відповідно це є економією Ваші гроші і зусилля механіка.
Дві нових касети з діапазоном зубів 11-30 і 11-34 дає гонщикам ще більше діапазонів для підйомів. Незважаючи на ще більш широкий діапазон передач, перемикання передач буде такимож плавним і точним, а самі задні перемикачі будуть випущені лише в одному варіанті з довгим важелем, який буде сумісний з усім діапазоном касет R9200.

Що стосується ланцюга то в трансмісії DURA-ACE R9200 використовується той же 12-швидкісний ланцюг, що і в серії Shimano XTR M9100, що спрощує модуляцію і підбір компонентів групи.

 

 

Шатуни Shimano Dura-Ace FC-R9200

Тип кріплень: HOLLOWTECH II

Сумісність: 2х12 швидкостей

Варіанти співвідношення зірок:

50-34 т

52-36 т

54-40 т

 

Шатуни Shimano Dura-Ace FC-R9200-P c вимірником потужності

Тип кріплень: HOLLOWTECH II

Сумісність: 12-ступінчаста трансмісія

Додатково: 

Двосторонній вимірювач потужності

Передача даних Bluetooth і ANT +

Підвищено точність тензодатчика.

 

Задній перемикач Shimano Dura-Ace RD-R9250

Технологія: Shimano SHADOW

Сумісність: 12-ступінчаста трансмісія

Сумісність з касетами: 11-30 і 11-34 т

Інтегроване підключення D-FLY

 

Передній перемикач Shimano Dura-Ace FD-R9250

Сумісність: 12-ступінчаста трансмісія

Додатково: 

Менше (на 33% менше фронтальна площа) і легше (96 грам)

Групи шосейних велосипедів Shimano DURA-ACE R9250 з переднім перемикачем

 

 

Подвійний Shimano Dura-Ace ST-R9270

Сумісність: 12-ступінчаста трансмісія Dual-Control

Підключення: Бездротове підключення Di2

Додатково: вдосконалений капюшон для поліпшення ергономіки та аеродинаміки;

Покращено доступ до кнопок.

Виліт корпусу важеля також збільшений на 4,6 мм, щоб звільнити більше місця між лезом гальмівного важеля і кермом

Shimano DURA-ACE ST-R9270 Шосейне пристрій перемикання передач

 

 

 

Удосконалена гальмівна система  SHIMANO DURA-ACE

 

Дискові гальма Shimano DURA-ACE BR-R9200

 

Shimano завжди підходить до питання комплексно і R9200 не виняток, адже за будь-яким розгоном завжди потрібно зупиниться. Нова гальмівна система Shimano DURA-ACE забезпечує поліпшені характеристики гальмування для крутіших, швидких і агресивних поворотів. Ще одна система з МТБ - SERVO WAVE від Shimano, яка покращує гальмівні характеристики завдяки більш швидкій початковій точці нахилу, за якою слідує ширша зона управління дозволяє більш легко і точно регулювати гальмівне зусилля на великих швидкостях і поворотах, що також покращить Ваш час на трасі.

Вдосконалений гальмівний супорт, що забезпечує більш тиху роботу гальма і мають збільшений на 10% зазор між колодкою і ротором, в той час як окремий спускний патрубок і гвинт клапана дозволяє спускати повітря з системи не демонтуючи супорт з рами, або вилки.

 

Гальма Shimano Dura-Ace BR-R9270

Технологія: SERVO WAVE

Додатково:

Більш точний контроль і підвищена ефективність гальмування

На 10% ширше зона управління гальмівним важелем

Зазор колодок на 10% ширше

Більш легкий процес прокачування гальма і спуску повітря в системі.

 

 

 

Нові колеса  SHIMANO DURA-ACE

 

Shimao DURA-ACE Шосейні велосипеди з колісною парою

 

 

Вілсети DURA-ACE R9200 поєднує в собі жосткість для більш агресивною їзди, поліпшену аеродинаміку і низька вагу.
Повністю карбонові безкамерні колеса мають збільшену внутрішню ширину обода - 21 мм і будуть випускатись в трьох варіантах висоти обода.

 

Також слід приділити увагу і конструкція втулки DIRECT ENGAGEMENT від Shimano, яка забезпечує підвищену жорсткість для більш прямого відчуття обертання педалей, особливо при прискоренні.
Колеса і втулки DURA-ACE не поступаються за вагою - загальна вага нових коліс C50-TL більш ніж на 161 грам нижче, в порівнянні з нинішніми колесами C40-TL.

Ну і аеродинаміка - у всій лінійці DURA-ACE використовуються ще більш швидкі і стабільні профілі обода, що зменшуються супротив повітря на великих швидкостях.

 

Колісна пара Shimano DURA-ACE R9200Колеса Shimano DURA-ACE R9200

 

Колеса Shimano Dura-Ace WH-R9270-C36-TL

Легкі колеса для їзди там, де прискорення є ключовим моментом

Спиць система:

Передня стандартна шнурівка спиць 1: 1

Задня шнурівка 2: 1 Optbal спиць

 

Колеса Shimano Dura-Ace WH-R9270-C50-TL

Універсальні колеса для breakaways і time attack

Ідеальний баланс аеродинаміки, жорсткості і легкості конструкції.

Зниження лобового опору на 5 Вт в порівнянні з нинішніми колесами DURA-ACE C40-TL

Спиць система:

Передня стандартна шнурівка спиць 1: 1

Задня шнурівка 2: 1 Optbal спиць

 

Колеса Shimano Dura-Ace WH-R9270-C60-HR-TL

Аеро-колеса для спринту і швидкісних перегонів

Оптимізована бічна жорсткість для різких спринтів на короткі дистанції і більших гонщиків.

Підвищено жорсткість на 63% в порівнянні з колесами C40-TL

Спиць система:

Передня стандартна шнурівка спиць 2: 1 підвищена жорсткість на 10%

Задня шнурівка 2: 1 підвищена жорсткість на 10%

Більш товсті спиці 2,0-1,8-2,0 мм для збільшення жорсткості і передачі потужності на 10%
 

  

 

Висновки і перші враження від новинки

 

Зізнатись често, особливого подиву, це поновлення для нас не принесло, адже вже давно зрозуміло, що Dura-Ace, це завжди "вищий клас", а значить в цій групі буде зібрано все найкраще зі світу велосипедів.
Особливу увагу все ж варто приділити абсолютно новій системі підключенню і роботі в цілому системи бездротового перемикання Di2. Такий принцип значно спрощує констукцію, а значить збірка та сервіс буде простіше. Дешевше - не думаю, адже за все нове і хороше виробник завжди буде просити високу ціну і це справидливо.
Однозначно не слід стверджувати, що це оновлення групи лише маркетинг, це не так - DURA-ACE R9200, це дійсно революція в світі велосипедного обладнання і нам вже не терпиться подивитися на перші збірки велосипедів на цій групі, впевнені вони будуть ще легше і швидше.
Ну і не забуваємо, що спільно з цією групою Shimano також оновила і групу Ultegra R8100, як саме можна почитати тут.

 

Коли і де Shimano DURA-ACE R9200 можна купити в Україні?Цей товар вже є в продажу. Ознайомитись з цінами і наявністтю можна тут 

Як і завжди, коли справа заходить про терміни і постачання перших новинок в нашу країну, хочеться трохи сумувати, адже Україна - на жаль але не є пріоритетним ринком для японського гіганда, але будемо сподіватися, що це лише тимчасове явище. Поки новинка лише отримала свій офіційний реліз і перші поставки в європейські країни очікуються лише в середині осені 2021 року, а на ринок України перші компоненти надійдуть орінтовно на початку 2022 року.
Звичайно ж, як тільки компоненти Shimano Dura-Ace R9200 стануть доступні на ринку України придбати їх можливо буде в нашому магазині. Тому стежте за оновленнями нашого каталогу запчастин, а що б Вам, наші дорогі клієнти, було ще приємніше купувати будь-який товар в нашому магазині на всі компоненти бренду Shimano діє промокод  promoblog5 на знижку -5%.
Для його використання досить просто ввести відповідний код при оформленні замовлення і ви гарантовано отримаєте приємний бонус.

Компоненти Shimano Dura-Ace
Всі компоненти Shimano

Сподіваємося ця стаття була для Вас цікавою та корисною. Залишайте свої коментарі, що ви думаєте з приводу нових компонентів Dura-Ace, а також поділіться цією статтею з друзями в соціальних мережах.