Велосипед не відноситься до числа технічно складних транспортних засобів, але зняття і установка будь-який з його деталей вимагає спеціального інструменту. Звичайно, якщо ви не їздите на далекі дистанції і не займаєтеся велоспортом професійно, ремонтувати та обслуговувати велосипед можна в спеціальному сервісі, але що робити, якщо в дорозі спустило колесо? І новачкові, і досвідченому фахівцеві варто знати, який обов'язковий набір велосипедиста допоможе йому завжди залишатися на ходу і зробить поїздку набагато більш комфортною.

 


Базовий набір велосипедиста


Професійний інструмент зазвичай возять з собою ті велосипедисти, які їздять на великі дистанції і не бажають залишитися з поломкою за 10-20 км від населеного пункту. Але досвідчені велосипедисти знають, що навіть при їзді по місту краще мати під рукою обов'язковий базовий набір, який допоможе доїхати додому або до найближчого СТО в будь-якій ситуації:
●    Мультитул. Набір універсальних шестигранників і викруток - це обов'язкова річ в наборі велосипедиста, яка вам дозволить не тільки налаштувати гальма, але і зробити повноцінний ремонт в польових умовах, поміщаючись при цьому в кишеню. Незважаючи на невелику кількість запчастин, для кожної з них необхідний окремий інструмент. Гальмівні ручки або каліпери зазвичай відкручуються ключами самого малого розміру - 1 мм або 1,5 мм. Допоміжні аксесуари, такі як веломігалки, бортові комп'ютери, вимагають використання ключів розміром від 2 до 3 мм. Болтами під ключ більшого діаметру, 4 і 5 мм, в сучасних велосипедах регулюється винос керма, проводиться настройка гальмівних колодок, фіксація аксесуарів, деталей трансмісії, кріплення дискових гальм до рами. Шестигранниками розміром від 6 мм можна відкрутити педалі, обслужити шатуни і інші деталі, які піддаються найвищим навантаженням.


●    Насос, камера і латки. Тиск навіть в самій якісної камері поступово падає під навантаженнями, через мікропор в матеріалі. А від проколів в дорозі не застрахований навіть самий акуратний велосипедист. Компактні насоси з нашого каталогу допоможуть в разі потреби накачати спущене колесо або нову камеру в разі заміни в дорозі. З цих же причин не зайвим буде мати з собою нову камеру або ремкомплект для ремонту.


●    Бортіровочні лопатки. Вбережуть ваші руки і саму камеру від пошкоджень під час бортировки колеса на велосипеді. На відміну від викруток, м'які лопатки дозволяють безпечно замінити камеру і заощадять масу часу.


●    Ключ для зняття колеса. Необхідний, якщо колеса велосипеда фіксуються на гайках. Популярні розміри колісних гайок на велосипедах - 14 і 15 мм.
Якщо ви хочете бути готовим до абсолютно будь-якіх ситуацій в дорозі, не зайвим буде взяти з собою вижимку ланцюга. Даний інструмент дозволить полагодити ланцюг у разі його розриву або роз'єднати для зняття перемикачів трансмісії.

 


Без чого не рекомендується виїжджати на велосипеді?


Щоб непередбачені обставини під час їзди не застали вас зненацька, завжди краще подбати про наявність ще кількох речей:
●    З запасом води буде простіше переносити фізичні навантаження і відчувати себе комфортно навіть у спеку.
●    Захистити вас від травм допоможуть професійні шоломи, велоформу і інша захисна амуніція.
●    Виїжджаючи на велопрогулянку виключно днем, ви не застраховані від ситуації, коли доведеться повертатися додому вночі або в сутінках. Вело-мигалка дозволить іншим учасникам дорожнього руху побачити вас на дорозі заздалегідь і запобігти зіткненню.
●    Спеціальні вело сумки, які фіксуються на раму або багажник, набагато зручніше, ніж важкий рюкзак за спиною.
●    GPS навігатор і комп'ютер допоможуть визначити місце розташування і контролювати швидкість, частоту оборотів педалей і інші показники.
Зібравши базовий набір велосипедиста, ви і ваші товариші по прогулянці завжди будуть застраховані в дорозі.

Дізнайтеся більше, вивчивши наш каталог.