Мабуть, найпоширеніша проблема у велосипедистів - дискомфорт при тривалих поїздках через незручне сідло велосипеда. Але, це зовсім не означає що сідло Вашого велосипеда погане, швидше за все воно просто Вам не підходить.
Страшного в цьому нічого немає, адже велосипедне сідло компонент досить індивідуальний і вибір його грунтується на персональних особливостях конкретного велосипедиста.
І так! Вас мучить дискомфорт при тривалих поїздках, мучить оніміння м'яких тканин, болить куприк або сидіння занадто жорстке?

 


Як правильно вибрати велосипедне сидіння під себе і на що звернути увагу


Як і з будь-якими запчастинами і аксесуарами для велосипеда, вибір починається з того, що Ви повинні визначити для себе де, як і на якому велосипеді Ви будете їздити.
Для спортивних велосипедів, як правило, сідла вужчі і жорсткіші, це зменшує тертя внутрішньої поверхні стегна з сідлом і дозволяє більш ефективно педалювати.
Для прогулянкових велосипедів  сідла, як правило, більш широкі і м'які, адже головне, щоб на таких велосипедах було комфортно.
Якщо Ваш велосипед - це щось середнє, рекомендуємо знайти компроміс між першим і другим.


 

• Посадка на велосипеді
Не завжди дискомфорт на велосипеді - це результат невідповідного сідла. Переконайтеся, що Ваша посадка на велосипеді правильна. Сідло має бути встановлено горизонтально, висота і відстань до сідла повинна відповідати вашому зросту. Дуже часто внісши незначні зміни посадці, велосипедист отримує кардинальну різницю в їзді.


• Ширина сидіння
Тут важливо правильно вибрати сидіння під ширину тазових кісток. Якщо воно буде занадто вузьке або занадто широке - навантаження буде розподілятися неправильно, в результаті чого буде відбувається оніміння м'яких тканин біль в тазовому відділі і попереку, регулярно відбуватимуться натирання.


• Довжина сидіння і його підйом
На сьогоднішній день велика кількість велосипедних сідел радує око. При виборі також враховуйте його довжину і підйом. Занадто коротке сідло, так само, як і занадто довге, призведе до дискомфорту. Також зверніть увагу на сучасні особливі конструкції із вирізами або заглибленнями по центу, це робить сідла більш комфортними, знижуючи тиск на м'які тканини.


• М'якість
Ми вже говорили вище про м'якість сидіння. Дійсно, м'яке сидіння досить комфортне при їзді по парку і велодоріжках. Додатковий комфорт можна отримати, вибравши сидіння з силіконовими вставками і пружинною конструкцією. Слід також враховувати той факт, що вони не призначені для тривалих поїздок.

 


Рекомендуємо Вам звернути увагу на ці фактори для правильного вибору велосипедного сидіння. Я думаю, багато хто погодиться з думкою, що складно отримати задоволення від їзди на велосипеді при дискомфорті.
Також рекомендуємо звернути увагу на сидіння компанії PRO. Висока якість матеріалів, великий і широкий вибір конфігурацій як для любителів, так і для професійних гонщиків.
Для правильного підбору сідла на офіційному сайті виробника існує дуже зручний і простий калькулятор підбору сідла.

 


Підведемо підсумки.

 

  • Вибір сидіння - це процес досить індивідуальний і делікатний.
  • Перш ніж вибирати і купувати нове сидіння - переконайтеся, що Ваша посадка на велосипеді правильна, розмір велосипеда відповідає Вашому зросту, а для катання Ви використовуєте зручний одяг. Не одягайте джинси на тривалі поїздки, адже жорстка тканина призведе до натирання м'яких тканин. Використовуйте по можливості вело шорти з підкладкою, це дозволить уникнути дискомфорту.
  • Слід так само пам'ятати, що після тривалої паузи в катанні, наприклад, після зими, після першого виїзду п'ята точка буде боліти ще пару днів при будь-якому сидінні.
  • Вибираючи новий велосипед не розраховуйте, що сидіння на ньому ідеально підійде Вам, але не поспішайте його викидати і відразу купувати нове. Покатайтеся пару днів, поспостерігайте за своїми відчуттями. Не виключено, що це сидіння саме для Вас.
  • Якщо сидіння задовольняє Вас на 90%, спробуйте використовувати накладки на сидіння з гелевими вставками, це збільшить комфорт, при цьому не доведеться витрачатися на нове сідло.
  • Якщо сидіння Вас влаштовує, але при цьому хотілося б трохи більше амортизації, можна придбати підсідельний штир з амортизатором, це також збільшить комфорт і зробить їзду більш м'якою.


Сподіваюся, дана стаття була цікавою, захоплюючою і корисною. Вибирайте сидіння на нашому сайті, використовуючи фільтри для зручного підбору, а також функцію «порівняння товарів». Якщо у Вас виникнуть питання, наші консультанти з радістю дадуть відповідь на них по телефону або в чаті на нашому сайті.